نغییر و تحول دستگاههای دولتی

بر اساس مشی رهبر حکیم انقلاب، مسوولین منتصب ایشان، حداکثر در دو دوره پنج ساله در آن پست فرصت خدمت‏گزاری به مردم را می‏یابند.
آیت‏ا... هاشمی شاهرودی در 22 مرداد 1383 دومین دوره ریاست خود بر قوه قضاییه، عزت الله ضرغامی در سوم خرداد 1383 اولین دوره ریاست خود بر صداوسیمای جمهوری اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان در بیستم اردیبهشت 1383 اولین دوره نماینده‏گی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران را آغاز کردند.
خبرنگار ما مطلع شد که صادق لاریجانی جایگزین هاشمی شاهرودی خواهد شد لیکن عزت الله ضرغامی و محمدحسن رحیمیان در مسوولیت‏های خود ابقا خواهند شد.

از طرف دیگر با حضور حجت الاسلام والمسلمین صادق لاریجانی در قوه قضاییه، فرد دیگری جایگزین وی در شورای نگهبان خواهد شد که از آیت‏الله هاشمی شاهرودی، حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان و آیت‏الله تسخیری به عنوان فرد جایگزین در برخی محافل یاد می‏شود.
گر چه برخی اخبار غیر موثق، حکایت از آن دارد که آیت
الله احمد جنتی‎‎ نیز از شورای نگهبان خواهد رفت و در مسوولیت مهم‏تری به خدمت‏گزاری می‏پردازد.

علاوه بر این، آیت‏الله هاشمی شاهرودی بنا دارد علاوه بر مشاوره به رهبرمعظم انقلاب، با حضور در حوزه مشهد به ادامه تحصیلات دینی بپردازد.اعلام تغییر و تحولات در این دستگاهها به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول شده بود.

/ 0 نظر / 10 بازدید