خبرهای خوش از زبان جمشیدی

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا جمشیدی از دیگر برنامه های روز اول هفته قوه قضاییه را افتتاح نمایشگاه جامع عملکرد سی ساله قوه قضاییه در ساعت 10:30 عنوان کرد و اظهار داشت: ‌در این نمایشگاه عملکرد قوه قضاییه در ده سال گذشته و اقدامات سی‌ساله گذشته نظام قضایی در معرض دید مردم قرار خواهد گرفت.

وی افتتاح سامانه الکترونیکی و دادرسی الکترونیکی در دیوان عالی کشور را از برنامه های روز دوم عنوان کرد و گفت:‌ با افتتاح این سیستم در دیوان عالی کشور، از پایین ترین تا بالاترین سطح به سیستم مدیریت پرونده وصل می‌شود.

وی افزود: قریب به 6 هزار شعبه در دادگاه‌های بخش، ‌شهرستان، ‌استان، ‌بدوی و ‌تجدیدنظر به سیستم مدیریت پرونده وصل شده‌اند که در روز سه شنبه دیوان عالی کشور به این سیستم می‌پیوندد.

جمشیدی ادامه داد: با افتتاح این سیستم، از این پس ابلاغ، بصورت الکترونیکی و با پیام کوتاه صورت خواهد پذبرفت. همچنین امکان نظارت بر آرا میسر شده و از تهران همه پرونده‌ها را می‌توان مدیریت کرد.

سخنگوی قوه قضاییه، برنامه روز سوم هفته قوه قضاییه را دیدار مردمی رییس قوه قضاییه اعلام کرد و گفت: ‌قریب به ده سال است که دیدار رییس قوه قضاییه، معاونین و روسای دادگستری‌ها برگزار می‌شود. یکی از برکات آن، ‌دیدار رودررو و حل و فصل مشکلات توسط رییس قوه قضاییه است که تا کنون در این دیدارهای مردمی، هزاران پرونده حل و فصل شده است.

وی با بیان اینکه در روز ششم هفته قوه قضاییه، همایش سراسری قوه قضاییه با حضور سران سه قوه آغاز و در آن کارنامه نظام قضایی جمهوری اسلامی مورد بررسی قرا خواهد گرفت، ‌افزود: در روز هفتم مقامات عالیرتبه قضایی به همراه قضات و مسئولان ستادی فوه قضاییه، طبق روال همه سال با رهبری دیدار خواهند کرد تا رهنمودهای رهبری را جان‌مایه یک سال کاری دستگاه قضایی قرار دهند.

جمشیدی ادامه داد: تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی از برنامه‌های دیگر روز یکشنبه است که طبق روال هر سال، جمعی از مسئولان قضایی در حرم امام خمینی حاضر و با بنیانگذار انقلاب پیمان مجدد می‌بندند تا آرمان‌های امام راحل را ادامه دهند.

سخنگوی قوه قضاییه تهیه و تنظیم تدوین 32 لایحه قضایی، گسترش it ، ‌بسترسازی it در سازمان ثبت، ‌سازمان بازرسی،‌سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی، ‌آموزش قریب به چند هزار قاضی و پرسنل در مورد نرم افزار مدیریت پرونده، ‌کابل کشی 5/2 میلیون متر مکعب در سراسر کشور را از اقدامات مهم دوره ده ساله تصدی آیت الله هاشمی شاهرودی عنوان کرد و افزود: در این ده سال سیاست‌های کلی قوه قضاییه در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب و تایید مقام معظم رهبری رسیده و در این مدت دو برنامه 5 ساله مصوب و انجام شد. همچنین برنامه‌های عملیاتی نیز در استان‌ها تهیه و انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در پایان این نشست، جمشیدی از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران در خصوص بازداشت‌های اخیر و اتفاقات رخ داده امتناع و آن ‌را به جلسه دیگری موکول کرد.

جمشیدی در حاشیه این نشست در پاسخ به پرسش خبرنگار " ایلنا" مینی بر اینکه آیا لباس شخصی‌ها، ظابط قضایی محسوب می‌شوند و یا خیر و آیا خبر دستگیری فرزندان یکی از مقامات عالیرتبه نظام صحت دارد، گفت:‌ در چند روز آینده خبرهای خوشی اعلام خواهد شد.

 

به نقل از سایت تابناک

 

/ 0 نظر / 8 بازدید