مردان و ماجرای احساسات...

«مردانی که بیش از همه احساسات‌شان را پنهان می‌کنند احتمالا حساس‌ترین مردها هستند!»

با این حال شما آقایان می‌توانید بدون گریه و زاری راه انداختن، احساسات‌تان را ابراز کنید.

خوب، چرا شروع نمی‌کنید:

یک خروجی خلاقانه برای خودتان ایجاد کنید.

سرگرمی‌هایی مثل نقاشی یا هر هنر مورد علاقه تان ، می‌تواند ابزار خوبی برای غلبه احساسات یک مرد باشد. یادتان باشد که بسیاری از آثار برجسته هنری و ادبی جهان توسط جنسی خلق شده‌اند که گفته می‌شود احساس ندارد!

 استرس و خشم  خود را از طریق ورزش تخلیه کنید.

وستوور می‌گوید: « وقتی به جایی می‌رسید که فقط می‌خواهید سرتان را به دیوار بکویید ، یک وقفه 10دقیقه‌ای برای آرام کردن شما کافی است.»

می توانید مواقعی که دچار احساسات شدید می‌شوید ، جایی پیدا کنید و روی زمین شروع به شنا زدن کنید.

 سعی کنید « یک کمی » از احساسات‌تان را بروز دهید.

کلمن پیشنهاد می‌کند: این روش را با احساساتی آغازکنید که می‌توانید کنترل‌شان کنید ، یک گوش شنوا پیدا کنید و از عبارت « یک کمی» استفاده کنید گفتن اینکه «یک کمی» ناراحتید یا «یک کمی» می‌ترسید ، بی‌خطرتر از این به نظر می‌رسد که بخواهید آسیب‌پذیری خود را کاملا بیان کنید.

وقتی به جایی می‌رسید که فقط می‌خواهید سرتان را به دیوار بکویید ، یک وقفه 10دقیقه‌ای برای آرام کردن شما کافی است.

به سمت ناراحتی‌های‌تان بروید.

به‌جای اینکه از احساساتی که نمی‌دانید چه‌طور با آنها کنار بیایید اجتناب کنید ، بیشتر به آنها بپردازید. شما به زمان و تلاش نیاز دارید تا یاد بگیرید چگونه احساسات‌تان را کنترل کنید ، چرا که باید مغزتان دوباره آموزش ببیند. اما نگران نباشید، به مرور زمان این کار برای‌تان آسان‌تر می‌شود.

خانم‌ها ، حواس‌تان باشد!

در اینجا روش‌هایی وجود دارد که شما خانم‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید تا همسرتان بتواند با احساساتش راحت‌تر برخورد کند.

برای صحبت کردن در کنار همسرتان باشید تا او احساس کند در کنار اوهستید نه در مقابلش.

هنگام صحبت با او در کنارش باشید نه روبه‌رویش.

روان‌شناسان معتقدند وقتی رودر روی یک مرد قرار می‌گیرید باعث می‌شوید او احساس رقابت یا مقابله کند ،به جای اینکه از آن سوی میز به او خیره شوید ، در یک سمت در کنار شوهرتان بنشینید.

 با هم به یک فعالیت فیزیکی بپردازید.

وقتی با شوهرتان پیاده‌روی می‌کنید ، سد دفاعی او شکسته می‌شود. بگذارید موضوع صحبت خود به خود پیش بیاید هرگز یک مرد را مجبور نکنید در مورد چیزی حرف بزند.

 هرگز یک مرد را برای حرف زدن راجع به یک روز بد تحت فشار قرار ندهید.

اگر مرد شما روزی طاقت‌فرسا را پشت سر گذاشته، شاید بخواهد از رنج و ناراحتی آن رها باشد. چه فایده‌ای دارد که تمام شب را در احساس بدبختی بگذرانید وقتی این کار گره‌ای از کارتان را باز نمی‌کند؟

 نشان دهید ، فقط حرف نزنید.

صحبت کردن شاید برای یک زن محبوب‌ترین شکل عشق ورزیدن باشد ، اما مردان رابطه زناشویی را نوعی وسیله برقراری ارتباط می‌دانند. مردان بخش عظیمی از احساسات خود را به صورت فیزیکی ابراز می‌کنند. به جای اینکه مرد را مجبور کنید احساسش را در قالب کلمات ترجمه کند ، به زبان خودش صحبت کنید.

 بگذارید مردتان بداند که به چه نوع حمایت عاطفی نیاز دارید.

مردان نیز مانند زنان می‌توانند از لحاظ عاطفی نسبت به همسرشان حساس و حمایت‌گر باشند ، اما اغلب وقت آنها کفایت نمی‌کند. مردان به این مسایل بی‌توجه نیستند ، اما شما خانم‌ها باید به آنها فرصت دهید تا بدانند چه می‌خواهید و در چه زمانی به آن نیاز دارید.

از همسرتان نظرخواهی کنید.

 در یک روز آرام از شوهرتان بپرسید: آیا من تا به حال کاری کرده‌ام که فکر کنی دیگر مثل روزهای اول به تو احترام نمی‌گذارم و تحسینت نمی‌کنم؟ به او بگویید که چقدر از داشتن او خوشحالید و اینکه متاسف هستید که در اغلب موارد نمی‌گذارید او این را بداند. اینجاست که همسرتان دهانش باز می‌ماند!!

 منبع : آئین همسر داری - مجله شادکامی

 

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیرا

[پلک]ا وا ببخشد مثل اینکه روزه بد جوری مخم رو تعطیل کرده و کاراش رو به اختلال انداخته[خجالت] مثل اینکه اشتباه کامنت گذاشتم اما الان کامنت شما رو هم میذارم

سمیرا

www.harfeakhareman.persianblog.ir ببخشید به جای اینکه به این دوستم که اسمش رو می نویسه (امیر جان) کامنت ایشون رو به شما دادم[خجالت]

سمیرا

سلام ممنون که به وبلاگ من سرزدید، خوشحالم کردید. از اظهار لطفتون هم خیلی ممنون.من شما رو لینک کردم و خوشحال میشم شما هم منو با نام (ღ دلنوشته های دختری به نام سمیرا ღ) لینک کنید.راستی کلبه ی من همیشه پذیرای قدم های دوستان خوبی مثل شما هست.پس منتظرم..... (اینم کامنت شما)[گل]

سمیرا

سلام ممنون که به وبلاگ من سرزدید، خوشحالم کردید. از اظهار لطفتون هم خیلی ممنون.من شما رو لینک کردم و خوشحال میشم شما هم منو با نام (ღ دلنوشته های دختری به نام سمیرا ღ) لینک کنید.راستی کلبه ی من همیشه پذیرای قدم های دوستان خوبی مثل شما هست.پس منتظرم..... (اینم کامنت شما)[گل]

سمیرا

مگذار که عشق ، به عادت دوست داشتن تبديل شود! مگذار که حتي آب دادن گل هاي باغچه به عادت آب دادن گل هاي باغچه تبديل شود ! عشق ، عادت به دوست داشتن و سخت دوست داشتن ديگري نيست . پيوسته نو کردن خواستني است که خود پيوسته خواهان نو شدن است و دگرگون شدن تازگي ، ذات عشق است و طراوت ، بافت عشق چگونه مي شود تازگي و طراوت را از عشق گرفت و عشق همچنان عشق بماند ؟

سمیرا

چارلي چاپلين به دخترش گفت: تا وقتي قلب عريان كسي را نديدي; بدن عريانت را نشانش نده ! هيچ گاه چشمانت را براي کسي که معني نگاهت را نمي فهمد گريان مکن ، قلبت را خالي نگه دار; اگر هم روزي خواستي كسي را در قلبت جاي دهي سعي كن كه فقط يك نفر باشد ، به او بگو كه تو را بيش تر از خودم و كمتر از خدا دوست دارم ، زيرا كه به خدا اعتقاد و به تو نياز دارم… ××××× ممنون از لینک[گل] بازم سر بزنید خوشحالم میکنید[گل]

پر سبـــــــــز

سلام مثل همیشه مطلب مفیدی رو گزینش کردین ... قابل تامل !!! با آرزوی قبولی طاعات شما و سایر دوستان. التماس دعا

بهار آذر

سلااااااام در مورد آخری من به اش گفتم که چقده از داشتنش خوشحالم.دهنش که باز نموند هیچ سکته کرد از خوشحالی ومرد.دراین رابطه چه نظریه ای موجود است؟

خشایار

سلام امدوارم خوب باشید ای بدک نبود وبت امیدوارم ومفق باشید اگه دوست داشتی لینک کنم خبر کن