فایده ی تعهد در رابطه ی زناشویی

- تعهد به رابطه‌ی شما، هدفمندی می‌بخشد:

یک رابطه‌ی بدون تعهد ، مانند قایقی بدون سکان در اقیانوس است. چنین قایقی هیچ گونه اختیاری از خود ندارد که جهت و هدف خاصی را دنبال کند و در معرض وزش هر جریان بادی (موافق یا مخالف) خواهد بود. تعهد ، به رابطه‌ی شما، جهت و سمت می‌دهد و سبب می‌شود که رابطه به جلو برود نه آنکه بی‌هدف، دور خودش بگردد.

 - تعهد باعث می‌شود در رابطه، از خود مایه بگذارید:

تفاوت یک رابطه‌ی بدون تعهد و یک رابطه‌ی با تعهد مانند تفاوت بین اجاره کردن یک خانه و خریدن آن خانه است. اغلب مردم توجه کمتری به آپارتمان یا خانه‌ای که مال خودشان نیست، دارند اما به محض اینکه اولین خانه‌شان را خریداری می‌کنند ، همه چیز تغییر خواهد کرد به‌طوری که چشم‌شان روی دیوارهایشان، هر لکه و خرابی را می‌بیند. چهارچشمی کودکان و دوستان‌شان را می‌پایند تا مبادا چیزی را بریزند و یا بشکنند و به «ملک» گران بهای آنان صدمه‌ای بزنند!

وقتی تمام و کمال به کسی که به او علاقه‌مندید، متعهد می‌شوید، رفتار متفاوتی را پیشه خواهید کرد چرا که حالا قسمت بیشتری از وجودتان را در او سرمایه‌گذاری کرده‌اید. این حالت، به رابطه‌ی شما اجازه می‌دهد که رشد کند و در جهانی که هرگز بدون تعهد امکان نداشت، شکوفا شود.

هنگامی که به رابطه‌ای متعهد می‌شوید ، توجه و انرژی خود را به طرز عمیق‌تری در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید زیرا اکنون نسبت به این رابطه‌، احساس مالکیت دارید.

- تعهد باعث امنیت روحی در شما می‌شود:

آیا می‌توانید تصور کنید که آپارتمان، خانه و یا یک دفتر کار را بدون اجاره‌نامه، اجاره کنید؟ هر لحظه صاحب‌خانه یا صاحب ملک، این حق را دارد که شما را بیرون کند. تصور کنید چه تنش و اضطرابی خواهید داشت وقتی بفهمید نامزدتان چندان به شما متعهد و پای‌بند نبوده است. رابطه‌هایی که فاقد هر گونه تعهدی هستند، همواره چنین تنش‌های پنهانی را در خود خواهند داشت بدون تعهد، احساس ناامنی خواهید داشت که نگرانی و تشویشی ناخودآگاه را در شما تولید خواهد کرد.

تعهد به شخصی لایق، شما را از لحاظ احساسی، آزاد می‌کند.

- تعهد آزادی می‌آورد:

بعضی از مردم، تداعی معانی مثبتی با کلمه‌ی «تعهد» ندارند. برخی از مردان در مقابل تعهد دادن، مقاومت می‌ورزند چرا که آن از معادل محرومیت و اسارت می‌دانند در حالی که تعهد، تاثیری بسیار متفاوت دارد. تعهد، از هرز رفتن انرژی در جهات دیگر، جلوگیری می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که انرژی‌تان را تنها بر روی یک نفر متمرکز کنید. آزاد هستید تا خود را غرق رابطه‌تان کنید. عشق بورزید، آن هم تمام و کمال و بی‌هیچ محدویتی، تعهد باعث می‌شود تا خود را رها کنید و تسلیم شوید، آن هم به کسی که لیاقتش را دارد.

 

/ 9 نظر / 10 بازدید
داستان زندگی خانم آ(این داستان واقعیست)

سلام دوست عزیزم... طاعات و عباداتتون قبول باشه.. نظر لطفتونه... خواهش می کنم وظیفه بوده... راستش رو بخواین هنوز خیلی فرصتی پیش نیومده مطالبتون رو کامل بخونم... آخرین پستتون رو همین الان خوندم...[گل]

امید

سلام دوست من...مرسی که سر زدی...وبلاگ جالبی داری...موفق باشی[گل]

سپيده

$$$$$$$$$$ $$ $$ $$ $$ $$ $$ $$$$ $$ $$$$$$$$$$$$$$$ $$$ $$ $$ $$ $$ $$

مینو بدیعی

با سلام به اقای ازاده مطلب یا مقاله بسیار خوبی بود تعهد مهمترین وجوه یک زندگی مشترک در جامعه ما به ویژه برای مردان است . تعهد و عشق تنها به یک نفر از جنس مخالف که انهم شوهر یازن باشد سبب تکامل و بالندگی انسانی می شود .ژان پل سارتر وسیمون دوبوار دو متفکر و اندیشمند فرانسوی که هم عقیده و عاشق هم بودند هیچگاه بنا برسنت مرسوم برگه کاغذی را به عنوان تعهد ازدواج بین خود امضائ نکردند اما به عنوان دو انسان تاپایان عمر به هم وفادار بودند . تعهد یعنی این که حتی بدون قرارداد اجتماعی می توان به یکدیگر متعهد و پای بند بود

فهیمه جون

سلام وای چه بلاگ جالبی داری کاش زودتر می یومدی [گل]

شکست عشقی

سلام دوست عزیز!مطالب جابــــــــــی بود.ممنون می شم یه سری هم به من بزنید!! درظمن دوست دارید با چه اسمی لینکتون کنم!!! شما منو با اسم شکست عشقی لینک کنید!!!!! مــــــوفـــــق بــــــاشـــــــــیـــــــد شـــــــکـــــــســــــت عــــــــشـــــــــقـــــــی